ZACZNIJ OD SIEBIE!

26 października 2016

„Je14724358_1190878500951233_721571725971417054_nśli szukasz osoby, która zmieni TWOJE ŻYCIE, spójrz w lustro!”

 

Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie.

Te słowa wyrażają myśli, wchodzące już do kanonu niepisanych przykazań, gdyż znają je chyba wszyscy. Dobrze wiemy, że mają one tłumić w zarodku nazbyt aktywne zapędy niektórych do narzucania ludziom czegokolwiek, a zwłaszcza ideologii.


Większość z nas chciałby zmienić na lepsze nasze otoczenie, ale zanim zaczniemy za wszelką cenę to robić, powinniśmy przede wszystkim zacząć od siebie. Wszelkie zmiany mają swoje źródło w nas.

Zastanówmy się: co myślimy wstając każdego ranka, kiedy patrzymy w lustro, kogo widzimy po drugiej stronie szklanej tafli? Nasz odpowiedź zależy od wielu czynników, np.:

Poniżej kilka sposobów na zmiany.

  1. Bądźmy dla siebie wyrozumiali – nie obiecujmy sobie, że od jutra będziemy ideałem, bądźmy cierpliwi i dajmy sobie czas na stopniowe zmiany, śmiejmy się z własnych błędów. Największa miłość ze wszystkich, to taka, gdy nauczymy się kochać samego siebie.

  2. Dotrzymujmy obietnice dane samemu sobie – traktujmy te obietnice tak samo poważnie, jak te, które składamy najbliższej nam osobie. Jeśli czujemy, że życie wymyka się nam spod kontroli – skoncentrujmy się na tym, kogo możemy z całą pewnością kontrolować, czyli na samym sobie. Na początek niech będzie to coś łatwego, tak abyśmy na pewno mogli je dotrzymać i nie zawiedli samych siebie.

  3. Bądźmy uczciwi – tej zasady chyba nie trzeba zgłębiać, niech jednak słowa: „Zawsze należy być swoją własną wersją, nie wersją kogoś innego, jakby z drugiej ręki” stanowią jej dopełnienie. Uczciwość wymaga odwagi, stanowi jednak najlepszą inwestycję, choć nie jest popularna i pozornie nie przynosi nam żadnych korzyści.

  4. Sprawiajmy innym drobne przyjemności – to daje więcej radości, niż nam się może wydawać i sprawia, że zapominamy o swoich problemach, stają się one mniejsze i nabierają zupełnie innego wymiaru w obliczu tego, co możemy dać z siebie drugiemu człowiekowi. Nie musimy szukać daleko, wystarczy, że rozejrzyjmy się wokół siebie, a na pewno znajdziemy okazję do zrobienia czegoś dobrego dla innych. Tak niewiele trzeba, jedynie odrobina dobrych chęci.

  5. Regenerujmy siły – starajmy się znaleźć czas tylko dla siebie, przestrzeń, która pozwoli nam się zrelaksować i nabrać energii, aby dalej realizować swoje plany i marzenia .To pozwoli nam zachować harmonię i zapał do życia. Może to być taniec, bieganie, granie na gitarze i wiele innych rzeczy. Wybór należy do NAS!!!!

Rozwijajmy swoje talenty – wiemy przecież co robimy lepiej niż inni, jaką umiejętnością się wyróżniamy i co sprawia nam największą frajdę.

Fantastycznie! Jesteś na najlepszej drodze do odniesienia sukcesu!