CZY SUKCES TO COŚ WIĘCEJ NIŻ PIENIĄDZE I KARIERA?

25 października 2016

Sukces wg Ralpha Waldo Emersona:piekno

To znaczy odnieść sukces.


protection-442907__180Występuje przekonanie, że człowiek sukcesu to osoba dobrze zarabiająca, na wysokim stanowisku w dobrze prosperującej firmie. Żyjemy w czasach, w których pogoń za karierą i pieniędzmi stał się najważniejszym życiowym wyścigiem. Niestety zapominamy o tym co najważniejsze w naszym życiu. Rodzina, szczęście, miłość, przyjaciele, zdrowie i wewnętrzny spokój.

O tym, że pieniądze są potrzebne w życiu nie musimy dyskutować, bo tak jest. Pozwalają nam bowiem godnie przeżyć, spełniać marzenia czy podróżować. Cóż nam z wystawnego życia, jeśli jesteśmy sami i nie mamy z kim go dzielić?

Zatrzymaj się na chwilę w codziennym biegu. Rozejrzyj się dookoła, dostrzeż ile piękna Cię otacza. Uśmiechnij się, wyglądając za okno i widząc otaczający Cię świat. Zacznij dostrzegać to co dookoła, a życie przyniesie szczęścia znacznie więcej.

Czy potrafisz zrobić coś zupełnie bezinteresownie?

Zapamiętaj!!! Szanuj innych, inni okażą szacunek Tobie. Życie działa na zasadzie „daj a otrzymasz, zabierz a będzie Ci zabrane„.euro-1144835__180

Człowiek sukcesu, to osoba szczęśliwa, spełniona, postępująca zgodnie ze swoimi przekonaniami oraz ze swoim sumieniem, która potrafi cieszyć się z rzeczy małych, doceniać innych ludzi i to co go otacza. Dla człowieka sukcesu, pieniądze nie są jedynym życiowym celem, a jedynie narzędziem do tego by stawać się coraz lepszym.

Są pewne prawa, które obowiązują i działają niezależnie od naszej wiary, od pieniędzy które zarabiamy. Przede wszystkim najważniejszy jest szacunek. Naprawdę bogaty człowiek może dogadać się z każdym, nikt nie poczuje się przy nim gorszy. Naprawdę biedny – będzie biedny mimo willi z basenem i garażu pełnego samochodów.

Pieniądze to nie wszystko, są potrzebne by realizować się i po prostu żyć. Ludzie w większości zatracają i niweczą swoje wartości. Zapominają, że wartością jego człowieczeństwa nie jest konto, lecz jego podejście do drugiej osoby.

Uważam, że to co wnosisz do swojego życia to i to dostajesz, tzw. prawo przyczyny i skutku. Idź tak dalej pieniądze to stan umysłu – nie posiadania! Większość ludzi myśli jednak inaczej.

give-me-a-break-1432987__180