Czym dla mnie jest sukces?

14 października 2016

Załóżmy że osiągnięcie celu nie jest sukcesem. To stwierdzenie pewnie Cię zaskoczyło! Mam rację? Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie: „Czym jest więc osiągnięcie celu?” A może jeszcze pytasz:  „Czym jest więc sukces?”

To dobre i ważne pytania. Ile pytanych osób, tyle definicji. Kilka z nich poniżej:
sukces1
„Słowo „sukces” dla każdgo może mieć inne znaczenie. Dla mnie sukcesem jest realizowanie kolejnych marzeń.
A że tak się dzieje, że jak na razie prawie każde ze swoich marzeń udało mi się zrealizować to mogę powiedzieć, że osiągnęłam sukces” (Agnieszka G.)

Czuję się człowiekiem sukcesu, chociaż nie jestem jeszcze tam, gdzie zamierzam być. Czuję się nim, gdyż wiem, że wszystko, w co do tej pory naprawdę się zaangżowałem było uwieńczone jakimś sukcesem – czasem były to małe sukcesiki, a innym razem większe. Uważam, że sukces jest składnią zarówno tych małych, jak i tych większych sukcesów i to na wielu płaszczyznach naszego życia. Ktoś może mieć np. duży sukces zawodowy, czy finansowy, ale poniósł porażkę na płaszczyźnie życia rodzinnego, czy towarzyskiego. W oczach kolegów w pracy jest człowiekiem sukcesu, ale czy takim czuje się on też poza życiem zawodowym? (Tadeusz F.)

sukces-to-to-kim-jestes

 

Krzysztofa prywatna definicja sukcesu: sukces to robić od momentu wstania do położenia się spać tylko to, na co ma się ochotę, nie robiąc przy tym nikomu przykrości. Zawsze trzeba pozostać sobą, mieć kręgosłup moralny i wartości etyczne.

 

Inni ankietowani definiowali sukce również jako „zaspokojenie wyobraźni”, „sukces – widziec jak sie dzieje na żywo ZA NASZYM UDZIAŁEM to, co widzielismy wcześniej w planach, snach, marzeniach…”.

A tak o sukcesie powiedział Tomasz: „Dla mnie osiągnięty sukces – cytując klasyka – to najlepsza zemsta na tych, którzy we mnie nie wierzyli, nie dali mi szansy. To mnie zmotywowało do pracy nad sobą. A że przy okazji sprzedaż jest dla mnie zabawą, połączyłem przyjemne z pożytecznym. Sukces przyszedł przy okazji, ale smakuje wybornie”

Cel + działanie= sukces.

dobry-humor