MOTYWACJA DO DZIAŁANIA

3 października 2016

MOTYWACJA DO DZIAŁANIA climb-mountain-1434315__180

Gdy następuje brak motywacji a przygotowałeś już plan, listę zadań, wyznaczyłeś dni i godziny – to pamiętaj, że zarządzanie czasem to bardzo często nie kwestia metod czy technik, lecz sposób na zmotywowanie się do działania – nawet wtedy gdy nic Ci się nie chce, gdy wszystko mówi by odłożyć to na później.

PRZESTAŃ KOPAĆ DOŁKI POD… SOBĄ

Gdy poczujesz się źle, nie mając na nic ochoty, zdarza się, że zamiast zmobilizować się do działania – zaczynasz patrzeć na to jak i co robią inni. Właśnie w taki sposób kopiesz pod sobą dołki. Pora powiedzieć: DOŚĆ! Każdy jest inny i każdy posiada zarówno wady, jak i zalety. Przestań się porównywać z innymi. Po prostu bądź sobą.

NIE via-dellamicizia-1512148__180ZABIJAJ SWOJEJ MOTYWACJI

Bardzo często zabijasz swoją motywację do pracy, poprzez tworzenie niekończącej się listy zadań. Jeżeli Twoja lista będzie uwzględniała każdy drobiazg, od samego widoku ilości pozycji poczujesz zniechęcenie i chęć ucieczki. Tłumisz swoją motywację w zarodku, także poprzez ustanawianie nierealnych terminów i planując zbyt optymistycznie.

Pamiętaj: planując coś, czego dotychczas nie miałeś okazji wykonywać, uwzględnij tzw. pre-zadanie, które umożliwi orientacją w temacie. Dzięki takiemu podejściu określisz, z jak istotnym i pracochłonnym projektem masz do czynienia oraz realnie zaplanujesz swój czas jak i pracowników zaangażowanych w zadanie.

DAJ SIĘ KOMUŚ ZMOTYWOWAĆ

Inni ludzie mają na nas wpływ większy lub mniejszy. Jeżeli planujesz realizację zadania, zleconego przez przełożonego i już teraz jesteś świadomy, że mogą pojawić się problemy z motywacją – zadeklaruj się współpracownikom lub pracownikom innych działów. Deklaracja zadziała pod warunkiem, że zobowiążesz się do realizacji projektu osobom, które postrzegasz jako wartościowe, z których opinią się liczysz lub które stanowią dla Ciebie wzór w obrębie korporacji. Deklaracja okaże się skuteczna, gdy zostanie wyrażona publicznie i gdy uprawnisz kogoś do weryfikacji, czy wywiązujesz się z podjętych zobowiązań.

late-stage-1431760__180

PO CO TO ROBISZ?

To istotne by zadać sobie to pytanie i na nie odpowiedzieć. Po co to robisz? Żeby dostarczyć oczekiwanych rezultatów firmie i klientom firmy.

MYŚL POZYTYWNIE

Podejście do wykonywanych obowiązków jest kluczowe. Jeśli myślisz pozytywnie – zwiększasz szansę wykonania planowanych zadań. Negatywne myśli niekorzystnie wpłyną na realizację Twoich planów, a spoglądanie na listę zadań z myślą: „Nie uda mi się tego wykonać” skutecznie zniechęci do rozpoczęcia pracy.

BUDUJ SWOJE POCZUCIE WPŁYWU

Poczucie wpływu powoduje zwiększenie motywacji do działania jak i poczucie sprawczości. Zacznij więc dzień pracy w sposób, który zapewni Ci częściowe chociaż poczucie wpływu i szukaj okoliczności, które zbudują Twoje poczucie wpływu.

ZACZNIJ hand-1592415__180DZIAŁAĆ

Bez działania nie ma osiągania celów. Zamknij przeglądarkę Internetową, skrzynkę odbiorczą, wycisz lub nawet wyłącz telefon, połóż przed sobą listę zadań I ZACZNIJ DZIAŁAĆ!