Jak zmotywować się do działania?

29 września 2016

„Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce” – odwieczny problem nas wszystkich, ludzi. Każdy potrafi marzyć, jednak nieliczni robią coś z marzeniami. Niewielu nawet wyznacza cel (mimo, że doskonale wie, jak je wyznaczać). Dlaczego tak się dzieje? I co najważniejsze jak zmotywować się do działania?

Dlaczego tak bardzo mi się nic nie chce?

power-do-dzialania1

To pytanie czasem zadaje sobie chyba każdy z nas. Jednak właściwe powinno brzmieć: dlaczego wolę się opieprzać, zamiast działać? Przecież doskonale wiem, że jeśli wezmę się za regularne działanie, osiągnę sukces. Dzięki temu moje życie wejdzie na zupełnie nowy poziom.

Wyobraź sobie, że zrealizowałeś wszystkie swoje marzenia. Żyje się fajniej? Chcesz tego?

Mimo to nie działamy, by to osiągnąć. Zamiat tego wybieramy nic-nie-robienie, telewizję, komputer, miliony wymówek: zaraz, później, jutro….. Dlaczego? Jak w takiej sytuacji zmotywować się do działania?

Główny powód to…. brak powodu do działania. Oczywiście, zdaję sobie spawę, że to działanie ma sens i pozwoli osiągnąć efekty, do których zmierzam. Jednak co z tego? O wiele bardziej atrakcyjne wciąż wydaje mi się siedzenie przed komputerem, albo sprawdzanie facebooka niż np. sprzątanie pokoju. Jednak wystarczy, że zmieni się jedna rzecz. Jutro ma przyjść do Ciebie najważniejsza osoba w Twoim życiu. Co się dzieje? Nagle wszystkie przyjemności, które do tej pory uniemożliwiały Ci sprzątanie tracą znacznie – liczy się tylko porządek.

To wszystko sprowadza się do znalezienia silnego powodu by działać. Do pragnienia działania nie wystarczy tylko motywacja, potrzebna jest determinacja.

Wszyscy ludzie chcą osiągnąć sukces. Jednak dobre chęci to za mało. Jak to mówi porzekadło „dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane”. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces to musisz odnaleźć w sobie coś więcej.

Nie wierzysz mi, że tak jest? Do tej pory z pewnością wiele razy chciałeś osiągnąć sukces. Jednak jaki jest efekt? Ciągle szukasz informacji o tym jak zmotywować się do działania, zamiast robić coś co da Ci wymierne efekty. Motywacja wewnętrzna jest bardzo ważna: jest przyjemna i fajna. Tylko czy wolisz być zmotywowany w przyjemny sposób, czy mieć w końcu efekty o jakich marzysz?