Pokochaj siebie

12 września 2016

Pokochaj siebieto klucz do sukcesu

Aby dokonać zmian w swoim życiu, należy nauczyć się kochać i akceptować siebie. Jak to zrobić?

Dostrzegajmy w sobie osobę niepowtarzalną, oryginalną, o ciekawej emocjonalności, zachwycajmy się swoją psychiczną, fizyczną i duchową kondycją. Mówmy sobie, że nie ma na świecie drugiej takiej osoby jak my. Warto robić to, co umiemy najlepiej, w czym jesteśmy dobrzy, a nie popadać w obsesję walki z wrodzonymi ograniczeniami.

Decydujmy o sobie i nie obwiniajmy innych za swoje niepowodzenia. Każdy z nas ma bowiem do przeżycia swoje życie! Nie cudze. Nie warto spędzić swojego życia na porównywaniu się z innymi, na pogoni za innym wymarzonym życiem lub żyć życiem innych ludzi.

Człowiek, który kocha siebie bierze odpowiedzialność za swoje życie i nie uzależnia swoich wyborów i swoich celów życiowych od innych ludzi, np. rodziców, przyjaciół, znajomych. Ma odwagę kroczyć własną ścieżką życiową. Owszem słucha rad czy poglądów innych, ale nie pozwala im decydować za siebie.

Zrób listę celów i pasji życiowych i zapytaj samego siebie: „czego w życiu tak naprawdę pragnę i co jest dla mnie najważniejsze?”. Pamiętaj masz jedno życie, warto zatem przeżyć je tak, jak uważasz za stosowne!

pokochaj-siebie