Droga do sukcesu

6 września 2016

1111

Gratuluję Ci wykonania pierwszego kroku ku zmianie na lepsze! Chcesz przejąć pełną kontrolę nad swoim życiem. Jeśli będziesz podążać — krok po kroku — za poniższymi instrukcjami i wprowadzać je w życie, dołączysz do czołówki najbardziej efektywnych ludzi na świecie!

Tylko niewielki procent ludzi postanawia przejąć ster i podążać wybraną przez siebie drogą. Pozostali wolą, aby to inni decydowali o ich losie i podejmowali za nich decyzje.

Jeśli będziesz tylko myśleć i nic nie zrobisz, to nic nie zmieni się w Twoim życiu. Najważniejsze nie jest zdobywanie wiedzy, ale wprowadzanie jej w praktykę.

Warunkiem, aby zmienić swoje życie i osiągnąć upragnione cele, jest sumienne wykonywanie zadań.

Pamiętaj taka jest rzeczywistość. Tylko praktyka i to wprowadzana jak najszybciej w życie, może wpłynąć na nie.

A więc liczy się to, jak szybko wprowadzasz wiedzę w życie i wykonujesz ćwiczenia.

Jeśli więc zobowiążesz się, aby pracować nad sobą i swoimi celami, to te wskazówki są właśnie dla Ciebie. Możesz czytać dalej lub zrezygnować i stać w miejscu.

 

Jaką wiedzę i umiejętności zdobędziesz pracując wytrwale?

procenty

Powyższy rysunek  ukazuje procent zapamiętywanej wiedzy, w zależności od sposobu jej przyswajania. Zapamiętujemy tylko 10% z tego, co czytamy czy widzimy, 20% tego, co słyszymy, a 30% z tego co widzimy. Połączenie zmysłów słuchu i wzroku daje nam 50% zapamiętanej wiedzy. 70% zapamiętamy z tego, co sami mówimy a 90% z tego, co mówimy i robimy.

Dlaczego tylko nieliczni osiągają sukces?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tylko niektórzy są w stanie osiągnąć sukces?

Co sprawia, że jednym udaje się w życiu spełnić wszystkie marzenia, a inni nie mają niczego?

Czym różnią się przedsiębiorcy, świetni sprzedawcy, eksperci, którzy zarabiają krocie, od ludzi, którzy klepią biedę?

Większość osób, zamiast zastanowić się nad tym i poszukać rozwiązania woli narzekać i oczywiście zganiać winę na warunki zewnętrzne. Niektórzy przechwalają się — komu jest gorzej, kto ma większe problemy, kto ciężej haruje i  które państwo jest niedobre i niesprawiedliwe. A przecież wszyscy przychodzimy na ten świat z takimi samymi możliwościami. Ponad 99% milionerów osiągnęło sukces dzięki własnej ciężkiej pracy, a nie sprzyjającym wiatrom czy dobremu losowi. Tylko nieliczni otrzymali spadek, wygrali na loterii czy otrzymali bogactwo w prezencie.

Można odpowiedzieć na pytanie: „Co sprawia, że tylko nieliczni osiągają sukces?” jest to umiejętność wyznaczania celów i planów, ich osiągnięcie oraz realizacja.

Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że: „Sukces to cele, a cała reszta to komentarze”. Sukces to wszystko, a cała reszta to otoczka. Jeśli nauczysz się wyznaczać cele i tworzyć plany ich osiągania, to cały świat stoi przed Tobą otworem.

cave-288459__180

 

Co możesz osiągnąć, wyznaczając cele?

 

Wygrywa ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.

— Napoleon Hill

 

road-908176__180


Cele nadają życiu kierunek. Znane jest powszechnie powiedzenie:  „Jeśli nie wiesz, gdzie idziesz, nie dojdziesz tam”.

Człowiek bez wyznaczonych celów dryfuje jak statek na morzu bez załogi.

Cele określają:

Cele dają :

Dzięki celom:

Statystyki pokazują, że ludzie wyznaczający cele osiągają dziesięć razy tyle, co ludzie, którzy nie spisują swoich celów.

Cele wyzwalają kreatywność i stymulują umysł do tworzenia nowych pomysłów.

Dlaczego ludzie nie wyznaczają celów?

W USA były przeprowadzone badania w Yale i Harvard Business School, które zobrazowały liczbę spisujących swoje cele. Jest to tylko 3%, 84% wcale ich nie posiada a 13% ludzi posiada cele niespisane. Z tych badań wynika również, że owe 3% ludzi spisujących swoje cele, miało więcej pieniędzy od 97% pozostałych. Ludzie ci zarabiali przeciętnie 10 razy więcej niż grupa osób bez spisanych celów. Co można by zrobić z pieniędzmi, mając ich 10 razy więcej, niż w chwili obecnej?

money-1144553__180