Zacznij od siebie!

5 września 2016

Zacznij od siebie!

Motywacja jest motorem do podejmowania działań i wyzwań, zamiast przebywania ciągle w sferze bezpieczeństwa i komfortu. Jest przydatna każdemu człowiekowi – przede wszystkim do osiągania sukcesów (większych i mniejszych).

Dlaczego zatem tak trudno jest zmotywować samego siebie? Jeżeli motywacja to same plusy, dlaczego więc tak ciężko podjąć wysiłek?

bear-1608433__180

Poziom Motywacji

Większość z nas wie, czym jest motywacja. Mianem tym określane jest fizyczne i psychiczne nastawienie człowieka, które ukierunkowuje go na działanie, zmierzające do osiągnięcia konkretnego celu. Nasila się szczególnie w momentach, które uznawane są za przełomowe – np. w okresie Nowego Roku – często wiele osób składa sobie noworoczne postanowienia, których w większości nie udaje się zrealizować, nie udaje im się przetrwać próby czasu. Odkładane się na następny dzień, tydzień, miesiąc, rok – w nieskończoność – albo też odchodzą w zapomnienie. Spadki motywacji są naturalne i mają służyć dobru człowieka, bowiem ciągłe życie na wysokich obrotach może doprowadzić do szybkiego wyczerpania i zniechęcenia.

Aby osiągać postawione sobie cele, czasem niezbędne jest wzbudzenie w sobie motywacji, a nie tylko bazowanie na tych naturalnych przypływach. Nie zawsze jest to proste, ale możliwe.

bear-1576559__180