Tworzenie obrazu przyszłości – siła wizualizacji

3 września 2016

Tak jak powiedział Albert Einstein: „Wyobraźnia jest ważniejsza niż fakty”, a Napoleon Bonaparte: „Wyobraźnia rządzi światem”.

Czyli Twoja zdolność do wizualizacji to prawdopodobnie najpotężniejsze narzędzie do przyciągania celów. Poprzez wyobraźnię, uruchamiasz swoją wewnętrzną moc i jesteś
w stanie osiągnąć w rok znacznie więcej niż inni ludzie przez dziesiątki lat bez stosowania wizualizacji.

 head-674132__180

Wizualizacja aktywuje prawo przyciągania, które zaczyna przyciągać do Ciebie ludzi, zdarzenia, sytuacje, rozwiązania, przedmioty i wszystko, czego potrzebujesz do osiągnięcia swoich celów.

Wizualizacja uruchamia też prawo zgodności, które mówi: „Co we wnętrz, to na zewnątrz”. Każda poprawa w Twoim życiu, zaczęła się od zmiany obrazu w Twoim umyśle. Zmieniając obrazy wewnątrz siebie, zmienisz świat zewnętrzny. Mentalne obrazy stają się Twoją rzeczywistością.

 

 DSC01176

Jak powiedział Wayne Dyer: „Zobaczysz to, jeśli w to uwierzysz.” Napoleon Hill powiedział: „Cokolwiek umysł człowieka potrafi wymyślić i uwierzyć w to, potrafi też to osiągnąć”.

 Jedną z cech wspólnych liderów jest wizja. Oznacza to zdolność do wyobrażania sobie idealnej przyszłości, zanim stanie się rzeczywistością.

 

Wszystko, co nas otacza i co zastało stworzone przez człowieka, powstało najpierw w czyimś umyśle. Każdy dom, krzesło, komputer, samochód, ubranie. Wszystko to było najpierw czyjąś wizją, zanim stało się rzeczywistością. Wizualizacja jest jak miecz obusieczny. Może zostać wykorzystana do czynienia dobra, jak i zła. Wybór zawsze należy do Ciebie.

Ludzie szczęśliwi trzymają w swoich głowach obrazy osiągnięć, sukcesów, sytuacje — w których są szczęśliwi. Ludzie w depresji, utrzymują w umyśle obrazy sytuacji, gdy coś im się nie udawało, poszło źle.

Ludzie sukcesu to tacy, którzy wyobrażają sobie szczęśliwe rozwiązanie wszystkich problemów, zanim to nastąpi. Ludzie odnoszący porażki, widzą, jak wszystko się wali i nic się nie udaje.

Naucz się panować nad obrazami w sowim umyśle. Wyrzucaj te, które prowadzą do porażek, i zastępuj je tymi, które prowadzą do sukcesu.

Wizualizując swoje cele, dodaj do obrazu jak najwięcej szczegółów i użyj jak największej ilości zmysłów. Spraw, aby obraz stał się żywy, kolorowy, pełen energii. Im lepszy stworzysz obraz, tym szybciej w niego uwierzysz
i łatwiej przyciągniesz swoje cele!

Im częściej wizualizujesz swoje cele, tym szybciej będziesz je przyciągał.